Krimuldas muiža. Saimniecības ēkas durvis, 2010

Vieta: Siguldas pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Sigulda (Siguldas novads, Latvija), Lauksaimniecības celtnes, Durvis, Dzelzs izstrādājumi, Krimuldas muiža (Sigulda, Latvija)

Anotācija: Krimuldas muižas apbūve veidojusies Gaujas senlejas malā netālu no pilsdrupām. Pašreizējās ēkas tapušas 19.gadsimta vidū un veido divas zonas - saimniecisko un parādes. Saimnieciskajā ir stallis, ratnīca, laidars ar arkādes veidā celtu mūra sētu, klēts un kalpu mājas, aiz tām - šķūņi un, tuvāk pilij, pārvaldnieka māja. Greznākās no tām ir stallis (1893) un pārvaldnieka māja - neapmestu laukakmeņu ēkas gleznainiem siluetiem. Pils celta atstatu, vecās kungu mājas vietā, Gaujas senlejas malā, pēc 1848.gada vēlā klasicisma formās firstam Paulam fon Līvenam. Līvenu laikā, 19.gadsimta beigās, pils parka malā, pie pilsdrupām, uzcelta "Šveices māja" viesiem. Parka malā atrodas arī muižas siltumnīcas ar sarga mājiņu.
1255.gadā Krimuldas pils piederēja bīskapam Albertam II. Līdz 1566.gadam Krimula piederēja domkapitulam. Krimuldas muiža 18.gadsimtā piederēja landrātam Magnusam fon Helmersenam. 1842.gadā to ieguva firsts Johans fon Līvens, viņa dzimtas īpašumā tā palika līdz 1921.gadam No 20.gadsimta 20-30.gadiem pilī atrodas sanatorija. Pašlaik - rehabilitācijas slimnīca "Krimulda".

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Digitāli radīts

Autors: Vitolds Mašnovskis

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 digitālā fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Vitolds Mašnovskis

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.