Vecgulbenes muiža, [192-]

Vieta: Gulbenes pilsēta

Priekšmeti: Atklātnes, Muižas, Gulbene (Gulbenes novads, Latvija), Latvija, Vecgulbenes muiža (Gulbene, Latvija)

Anotācija: Vecgulbenes muižas Baltā pils aptuveni 1920. gados
Pašreizējā Vecgulbenes apbūve veidojusies 19. gadsimtā. Kompleksā ir divas kungu mājas: Baltā un Sarkanā pils, saimniecības ēku komplekss ar kūtīm, staļļiem, lopu virtuvi, manēžu, oranžēriju, kalpu mājām un „Dārznieka māja”
Pilsmuiža veidojusies viduslaiku nocietinātās pils tuvumā, no kuras dabā redzama tās vieta. No 1802. gada muiža ir baronu fon Volfu īpašums. Tās pārbūves tiek attiecinātas uz 1870. gadiem. Galvenās izmaiņas bija jaunuzbūvētais četrstāvu tornis ar skatu laukumu augšā, divstāvu tornis pils pretējā - dienvidrietumu daļā, kas kalpoja arī kā iebrauktuve un rotāja pils galveno ieeju. Pili rotāja daudzi skulpturāli veidojumi un skulptūras, kā arī mākslinieciskiem ornamentiem rotāti metākalumi. Kompleksā ir divas kungu mājas: Baltā pils - romiešu villas stilā un Sarkanā pils. Vecā, 1763. gadā celtā, kungu māja 1840. gadā pārbūvēta baronam Rūdolfam fon Volfam. Ar terasi un plašām kāpnēm dārza pusē tā iegūst Palladio renesanses villas stila iezīmes. 1904. gadā pils nodedzināta, pēc tam atjaunota, bet ne sākotnējā greznībā.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Autors: O. Priedīts

Izdevējs: Gulbene : O. H. Preedits

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne

Oriģināla glabātājs, partneris: Māris Locs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.