Durbe, [193-]

Vieta: Durbes pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Viduslaiku pilis, Durbe (Durbes novads, Latvija), Durbes ordeņa pils (Durbe, Latvija)

Alternatīvais nosaukums: Durbe. Pilsdrupas un priediens

Anotācija: Durbe ir pilsēta Kurzemes dienvidos. Tā ir Latvijas mazākā pilsēta pēc iedzīvotāju skaita, izvietojusies gar Rīgas-Liepājas šoseju 25 kilometrus no Liepājas, 195 kilometrus no Rīgas, netālu no Durbes ezera. Pilsētas vēsture iesniedzas 13. gadsimtā, kad 1263. gadā pēc Livonijas ordeņa mestra Burharda fon Hornhūzena pavēles šeit uzcēla ordeņa pili, bet pirms tam, 1260. gada 13. jūlijā, šeit notika Durbes kauja starp Livonijas un Vācu ordeņa apvienotajiem spēkiem un žemaišiem, kuru pusē pārgāja ordeņa karaspēkā iesauktie kurši. Kaujā ordenis tika sakauts - krita mestrs Hornhūzens, Prūsijas un Livonijas maršali, vairāk nekā 150 bruņinieku un daudz kristīto karavīru. 15. gadsimta sākumā apkārt ordeņa pilij izveidojās pilsētiņa un gadsimta vidū tika uzcelta neliela baznīca. Vēlāk, 1651. gadā, tika iesvētīta mūra baznīca - Durbes luterāņu baznīca. Pilsētas tiesības no 1893. gada.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: 0130 Durbe

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.