Oliņkalns Daugavas krastā, 1935

Vieta: Klintaines pagasts

Priekšmeti: Atklātnes, Daugava, upe, Upes, Latvija, Laivas un laivošana, Pilskalni, Klintaines pagasts (Pļaviņu novads, Latvija), Oliņkalns (pilskalns : Latvija)

Anotācija: Oliņkalna sala ir neliela sala Pļaviņu ūdens krātuvē. Sala ir veidojusies pēc Pļaviņu ūdens krātuves izveidošanas, pirms tam tajā bija labi izteikts erozijas paliksnis Daugavas labajā krastā. Salu veido dolomīti, ko pārsedz plāns grants, oļu un šķembu slānis. Uz salas aug mežs un atrodas lielākais pilskalns Daugavas krastos - Oliņkalns. 20. gadsimta 20.-30. gados sala bija visā Latvijā pazīstama atpūtas un masu pasākumu vieta, kā arī iecienīta Latvijas pirmo alpīnistu treniņu vieta (Andreja kalns) un Pirmā pasaules kara cīņu vieta. No 1959. līdz 1962. gadam notika plaši Ēvalda Mugurēviča vadītie izrakumi Oliņkalnā. Izrakumos tika izpētīta 4503 kvadrātmetru liela teritorija - atsegtas celtņu vietas, krāsnis, pavardi, valnis Rietumu pusē. Izrakumos konstatētas gan sēļu, gan latgaļu kultūru atstātās pēdas. Iedzīvotāji ir nodarbojušies ar lopkopību, zemkopību un amatniecību un tirdzniecību. Pilskalns visintensīvāk ir ticis apdzīvots no 11. līdz 13. gadsimtam.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Fotopapīrs

Izdevējs: Rīga : V. Upītis

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne, fotogrāfija, 13,6 x 8,8 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Mākslas un mūzikas centrs. Mākslas lasītava

Novietojuma kods: IAt/77(L)

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.