Daugavpils. Dziesmu svētki, 1940

Vieta: Daugavpils

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Daugavpils (Latvija), Dziesmu svētki, Koru kolektīvi, Latgales dziesmu svētki (1940 : Daugavpils, Latvija)

Anotācija: Pirmās brīvvalsts pēdējie dziesmusvētki. 1940.gada 16 jūnijs. Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, kā solīts, nav ieradies uz Daugavpils dziesmusvētkiem. Valstī valda politiska spriedze. Saņemta draudu nota no Padomju savienības. Dziesmusvētku dalībnieki nodzied Latvijas himnu trīs reizes pēc kārtas.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Māra Citko

Partnera apzinātājs: Jānis Ivars Padedzis

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (1)

Ivars Silārs 2015. gada 3. septembris, 12:25:20

Šī pilnīgi noteikti nav 1940. gada Latgales dziesmu svētku fotogrāfija. Turklāt Kārlis Ulmanis neieradās Daugavpilī nevis, "kā solīts", bet pretēji solītajam. Tauta gaidīja Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa ierašanos, taču tika paziņots, ka viņš "svarīgu valsts lietu kārtošanas dēļ" svētkos nevar ierasties. Tā vietā svētku dalībnieki noklausījās Ulmaņa uzrunu radiofonā: "Es uzrunāju jūs atzinības pilnā cieņā un godbijībā, kā to pelna strādīga, enerģiska, svēta ideālisma iedvesmota cilts, kas to jau raženi pierādījusi pēdējos gados, kas bijusi ilgas, senas vēstures nesēja un iznesēja, tautas garīgā spēka glabātāja un saglabātāja, kuras ceļš ir gājis lejā un kalnā, saules spožumā un zem tumšiem padebešiem, lai beidzot atkal sāktos kalnā kāpšana, kas nu tagad lai vairs nekad neapstātos...” Pēc uzrunas kopkoris trīs reizes nodziedāja Latvijas Valsts himnu "Dievs svētī Latviju".

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.