Gulbenes pils parks, [193-]

Vieta: Gulbenes pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Gulbene (Gulbenes novads, Latvija), Latvija, Parki, Brīvdabas skulptūras, Vecgulbenes muiža (Gulbene, Latvija), Emzes parks (Gulbene, Latvija), Spārītes parks (Gulbene, Latvija)

Anotācija: Vecgulbenes pili 1802. gadā savā īpašumā iegādājās barons Volfs. Muižas kompleksā ietilpst divas pilis - Baltā pils un Sarkanā pils. Abas pilis nodedzinātas 1905. gada nemieros, bet vēlāk daļēji atjaunotas. Baltā pils nopostīta 2. pasaules kara laikā. Sarkanās pils ēkā no 20. gadsimta 20. gadiem darbojas skola. Barons pie pilīm izveidoja krāšņus parkus, tajos izrakti 3 mākslīgi dīķi un uzbērtos uzkalnos novietotas itāļu meistaru darinātas skulptūras. Emzes jeb Marijas parkā atrodas divi mākslīgi ezeri: Svētais ezers un Asaru ezers. Svētais ezers izveidots kā dāvana barona sievai Marisai dzimšanas dienā. Tajā 7 mākslīgas salas, uz kurām dēstīti atsevišķu sugu koki un novietoti akmeņi ar iekaltiem burtiem, kas kopā veido vārdu Marisa. Līdz mūsu dienām saglabājušās atsevišķas parka daļas, kuru kopējā platība ir ap 179 ha. Tās ir: Pils parks, Rūdolfa (Slimnīcas), Spārītes un Emzes parks. Skulptūras nav saglabājušās, bet uz dažām saliņām vēl atrodas akmeņi ar iekaltiem burtiem.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija, 8,5 x 13,5 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Dainis Punculs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.