Dinsdurbes muižas zirgu stallis, 2002

Vieta: Embūtes pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Embūtes pagasts (Vaiņodes novads, Latvija), Staļļi, Dinsdurbes muiža (Latvija)

Anotācija: Dinsdurbes muižas kungu māja celta 19. gs. 30. gados klasicisma stilā pēc netālu esošās Elejas pils parauga. Attēlā redzama galvenā fasāde ar seškolonnu portiku, virs kura frontonā redzams muižas īpašnieku Bage af Bo dzimtas ģerbonis, un to papildinoša lapu vītne, kas šeit parādījās jau pēc 1900. gada. Ap Dinsdurbes muižas ēku atradās parks ar svešzemju kokiem un krūmiem, kas izveidots ap 1890. gadu. Sakarā ar agrāro reformu muižas ēkas un teritorija nonāca valsts īpašumā, bet tā kā šeit netika ierīkota ne skola, ne kāda cita saimnieciska iestāde, muižas ēkas ilgi palika novārtā. Līdz 1934. gadam muižas kungu mājā tika veikti vien zināmi uzturēšanas darbi. Pēc tam, kad 1934. gadā tā kļuva par pēdējā nomnieka Ģedimina Sandera īpašumu, tika atjaunotas gan ēkas fasādes, gan iekštelpas un sakopts parks
Dinsdurbes muižas kungu māja sabombardēta 1944. gada rudenī. Pēc Otrā pasaules kara daļēji nopostītajā Dinsdurbes kungu mājā atrodas ciema izpildu komiteja un kolhoza kantoris. Kopš 1952. gada ēka pamesta, 1954.gadā tai iebruka jumts, mūrus pamazām nojauca. Šodien viss aizaudzis ar kokiem, palikusi vien neliela gruvešu kaudzīte. Muižas parks mūsdienās ir ieguvis vietējās nozīmes aizsargājamas dabas teritorijas statusu.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: Ineta Jurķe Miķelsone

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Ineta Jurķe Miķelsone

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.