Rīga. Āgenskalns. Nometņu iela, [191-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Ielas, Celtnes, Rīga (Latvija), Nometņu iela (Rīga, Latvija), Āgenskalns (Rīga, Latvija)

Alternatīvais nosaukums: Riga - Hegensberg Gr. Lagerstrasse

Anotācija: Iela minēta 1861. gadā Rīgas adrešu grāmatā ar nosaukumu Nometņu (līdz ~1920. gadam Lēģeru, arī Lielā Lēģeru, Lielā Nometņu) iela, tā veda uz veco karaspēka nometņu laukumu (Alte Lagerplatz), kas minēts Rīgas adrešu grāmatās līdz 19. gadsimta 70. gadiem. Tas atradās Lielās un Mazās Lēģeru ielas galā, tagadējās Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un tai piegulošajā teritorijā. 1959. gadā iela pārdēvēta par Linarda Laicena ielu. 1992. gadā atjaunots Nometņu ielas nosaukums. Nometņu iela bija nozīmīga plašākas apkaimes tirdzniecības iela; 30. gados tur atradās ~20 dažādas amatnieku darbnīcas, trīs fotodarbnīcas (nr. 9, 12, 13), piecas frizētavas, t. sk. frizieru salons "Ludvigs" (nr. 7a, vēlāk nr. 18), divas ķīmiskās tīrītavas, krāsotavas un veļas mazgātavas, trīs aptiekas (nr. 27, 58, vēlāk 60, 63), trīs grāmatu un rakstāmlietu veikali, 10 konditorejas un maiznīcas, ~15 pārtikas un koloniālpreču veikali, t. sk. V. Ķuzes a/s ražojumu speciālveikals (nr. 61), trīs gaļas un desu tirgotavas, trīs vīnu tirgotavas, vairāki manufaktūras, elektrisko, foto un radio preču, drogu un parfimērijas, būvmateriālu un krāsu, rokdarbu un rotaļlietu veikali, arī vairākas puķu un augļu tirgotavas. [avots: R.Zalcmanis "Nezināmā Rīga"].

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Alda Balode

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.