Rīga. Nams Raiņa bulvārī 33, [193-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Viesnīcas, Celtnes, Rīga (Latvija), Raiņa bulvāris (Rīga, Latvija), Bellevue (viesnīca : Rīga, Latvija)

Alternatīvais nosaukums: Rīga. Viesnīca Bellevue

Anotācija: Īres nams Raiņa bulvārī 33 celts 1884.–1885. gadā pēc arhitekta J. F. Baumaņa projekta, vēlāk pārbūvēts viesnīcas vajadzībām. Līdz 1940. gadam tur darbojās viesnīca un 1. šķiras restorāns "Bellevue" (īpašnieks Mārtiņš Robežnieks, vēlāk Alfrēds Gailis). Kā vēstī 1939. gadā publicēta reklāma, tur "lētas, patīkamas istabas ar tālruni katrā istabā, numuri ar vannu, tekošs silts un auksts ūdens. Restorānā [pagrabstāvā] – koncerti, deja publikā". 20. gados šī viesnīca bijusi Padomju Krievijas diplomātu un kurjeru iecienīta apmešanās vieta. 1920. gada maijā viesnīcas telpās notika sarunas par miera līgumu starp Padomju Krieviju un Poliju (no Krievijas puses sarunas vadīja S. Kirovs). No 1950. gada namā darbojās viesnīca "Staļingrada", no 1961. gada – viesnīca "Baltija". 2008. gadā pēc nama rekonstrukcijas atvērta četrzvaigžņu viesnīca “Nordic Hotel Bellevue”.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija, 8,4 x 13.3 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: R0336-21

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.