Rīga. Krišjāņa Barona iela, [192-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Ielas, Vīrieši, Sievietes, Rīga (Latvija), Krišjāņa Barona iela (Rīga, Latvija)

Anotācija: Daļa ielas iezīmēta Rīgas 1797. gada plānā ar nosaukumu Pirts iela, aptuveni no tagadējās Elizabetes ielas līdz tagadējai Matīsa ielai. 1844. gadā minēta Rīgas adrešu grāmatā ar nosaukumu Lielā Pirts iela. 1859. gadā Pirts iela pārdēvēta par Suvorova ielu, krievu karavadoņa mazdēla, Baltijas ģenerālgubernatora, vēlākā Pēterburgas ģenerālgubernatora kņaza Aleksandra Suvorova vārdā. Pēc Suvorova tilta izbūves pār Pilsētas kanālu, toreizējā Suvorova iela 1861. gadā pagarināta, savienojot to ar Audēju ielu. 1877. gadā Rīgas adrešu grāmatā ielas posms no Suvorova tilta (tilts pār tagadējo Pilsētas kanālu) līdz Elizabetes ielai minēts ar nosaukumu Suvorova bulvāris, kas vēlāk iekļauts Suvorova ielā. P. Stučkas valdības laikā 1919. gadā iela bija pārdēvēta par Lasāla ielu (Vācijas strādnieku kustības darbinieka, filozofa Ferdinanda Lasāla vārdā). 1923. gadā Suvorova iela pārdēvēta par Krišjāņa Barona ielu. 1874. gadā šajā ielā tika atklāta omnibusa satiksme (no Daugavmalas tirgus caur Vecrīgu un tālāk pa tagadējo Krišjāņa Barona ielu līdz Stabu ielai), no 1900. gada pa šo ielu kursēja elektriskais tramvajs (sākotnēji līnija gāja līdz Matīsa ielai, vēlāk – pa Matīsa ielu un Marijas ielu līdz Rēveles, tagadējai Tallinas ielai). Pēc Otrā pasaules kara izbūvēja tramvaja līnijas turpinājumu pa Krišjāņa Barona ielu līdz Brīvības ielai
Piecu stāvu mūra īres namu Kr. Barona ielā (senāk Suvorova) Nr. 4 cēlusi tirdzniecības firma „Gebruder Martinsohn” pēc arhitekta Jāņa Baumaņa 1881. gadā apstiprināta projekta.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija, 8,3 x 13,2 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: R0336-3

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Voldemārs Eichenbaums 2013. gada 24. februāris, 12:06:41

Kr. Barona [agrāk Suvorova] Nr. 4, Gr. 5/29., Policijas Nr. 171, piecu stāvu mūra īres namu cēlusi tirdzniecības firma „Gebruder Martinsohn” pēc arhitekta Jāņa Baumaņa 01.05.1881. gadā apstiprināta projekta. Tirdzniecības telpas un skatlogu skatlogus izbūvēja 1912. gadā un paplašināja 1934. gadā.

Ginta Zalcmane 2013. gada 5. marts, 19:25:15

Paldies par papildinājumu.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.
Aicinām atsaukties ikvienu, kura privātajā kolekcijā atrodamas fotogrāfijas un atklātnes ar Zaķusalas skatiem, kas tapušas laikā līdz 20. gadsimta 80. gadu vidum. Uzzini vairāk