Rīga. 13. janvāra iela no dzelzceļa uzbēruma, [193-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Pilsētas, Latvija, Dzelzceļa sliežu ceļi, Tvaika lokomotīves, Vilcieni, Rīga (Latvija), 13. janvāra iela (Rīga, Latvija)

Alternatīvais nosaukums: Rīga. Skats uz 13. janvāra ielu

Anotācija: Iela izveidojusies 17. gadsimta beigās, 18. gadsimta sākumā starp pilsētas nocietinājumu valni un aizbērtās Rīgas (Rīdziņas) upes gultni. Nosaukta par Kārļa ielu pēc pilsētas aizsargvalnī ierīkotajiem Kārļa vārtiem. 19. gadsimta beigās Kārļa ielai pievienota Pasta ielas daļa - agrākā Mazā Dzirnavu iela. 1930. gadā Kārļa iela pārdēvēta par 13. Janvāra ielu, atzīmējot Daugavmalā notikušās 1905. gada 13. janvāra demonstrācijas 25. gadskārtu. No 1936. gada nosaukums Kārļa bulvāris. Vācu okupācijas laikā bija pārdēvēta par General von Hutier ielu, pēc 2. pasaules kara atjaunots nosaukums 13. Janvāra iela. 19. gadsimta 60. gados ielā darbojās zirgu dzelzceļa līnija - pa to pārvadāja kravas no Rīgas-Dinaburgas dzelzceļa stacijas līdz kuģu piestātnēm Daugavmalā. Kopš 19. gadsimta 80. gadiem ielā darbojās zirgu tramvaja līnija, kopš 20. gadsimta sākuma elektriskā tramvaja līnija (līdz 30. gadiem kā daļa no loka līnijas apkārt Vecrīgai).

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija, 8,9 x 13,8 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: R0219-3

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.