Iecava. Brīvības pieminekļa pamatakmens, [193-]

Vieta: Iecavas novads

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija--Vēsture--Cīņas par Latvijas neatkarību, 1918-1920, Latvija, Karavīru pieminekļi, Iecava (Iecavas novads, Latvija)

Anotācija: Latvijas valsts 10 gadu pastāvēšanas jubilejā, 1928.gada 18.novembrī, iecavniekiem radās doma par pieminekļa celtniecību brīvības cīnītājiem. 1932.gadā "Brīvības cīnītāju piemiņas biedrībai" bija izdevies apvienot 52 apkārtnes biedrības un organizācijas pieminekļa celšanai Iecavā. Apvienoto biedrību vadīja mācītājs J.Lūsis. 1935.gada 14.jūlijā notika pieminekļa pamatakmens likšanas svinības. Tajās piedalījās sabiedrisko lietu ministrs A.Bērziņš, armijas komandieris K.Berķis un aizsargu komandieris pulkvedis K.Prauls. Todien atklāja un iesvētīja arī gājēju tiltiņu pār Iecavas upi. Pieminekli no Latvijas granīta veidoja mākslinieks P.Banders. Piemērotu laukakmeni atrada Jumpravas pagasta «Lielkājiņu» saimniecībā. Pieminekļa atklāšana notika 1936.gada 23.augustā. Mūsdienās iecavnieki pie Brīvības pieminekļa pulcējas Lāčplēša dienai veltītos pasākumos, bet 14.jūnijā, pieminot komunistiskā genocīda upurus, pieminekļa pakājē tiek veidots ziedu ceļš.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Rudīte Strēle

Partnera apzinātājs: Bauskas Centrālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.