Rīga. Ēka Kandavas ielā 2, 1972

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Celtnes, Rīga (Latvija), Alejas, Pārdaugava (Rīga, Latvija)

Anotācija: Uz bijušās Zasu muižas (Sassenhof) zemes 18. gs. beigās un 19. gs. sāk. izveidojās vairākas privātas ārpilsētas muižiņas, t. sk. vēlākā Volfšmita muižiņa, kas 19. gs. beigās un 20. gs. sāk. piederēja rūpniekam, Nīderlandes karalistes konsulam Albertam Volfšmitam (Wolfschmidt). Muižiņas senākās ēkas celtas 18., 19. gs. mijā.20. gs. sākumā muižiņā darbojās E. fon Rotastes (v. Rothast) privātā nervu dziednīca. 20. gs. 20. gados muižiņas teritorijā izvietojās K.Erdmaņa dārzniecība. 1926.g. plašajā gruntsgabalā starp Kandavas, Slokas un Kūdras ielām, izmantojot agrāko muižiņu parku, augļu dārzus un agrāko īpašnieku Volfšmita un Stricka (Stritzky) ierīkotās oranžērijas, iekārtoja Latvijas Universitātes Botānisko dārzu. Attēlā redzamo celtni turpmāk izmantoja kā administratīvu ēku. [avots: Zalcmanis R. "Nezināmā Rīga"].

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: O. Berenss

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: RD PAD Arhitektūras un pilsētvides dizaina pārvaldes Kultūras mantojuma aizsardzības nodaļa

Novietojuma kods: F-2389

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.