Rīga. Melngalvju nams, 1910

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Karietes un rati, Rīga (Latvija), Ģilžu ēkas -- Latvija, Melngalvju nams (Rīga, Latvija)

Anotācija: Melngalvju nams 1910. gada vasarā, kad Rīgā bija ieradies Krievijas cars Nikolajs II
Fotogrāfija no Nāves salas muzeja pārziņa Jāņa Reingolda privātā arhīva.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Ilmārs B.

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Voldemārs Eichenbaums 2014. gada 9. maijs, 16:49:34

1910.gada 3. Jūlijā plkst.17,00. Viņa Majestātei labpatikas ierasties Melngalvju namā, kur viņu sagaidīja melngalvju kompānijas vecākais Kerkovius, pēc melngalvju sudraba kolekcijas apskates un viņa vārds tika ierakstīts Zelta grāmata. Plkst.17.50. Viņa Majestātei labpatikas izbraukt uz Livlandes (Livamaa un Vidzeme) muižnieku sapulces namu (tag. Saeima). Pēc Nikolaja II vizītes, Viņa Majestātei labpatikas ziedot naudu Rīgas Pētera namiem, kas vēlāk tika uzceltas Fridriha, Jēkabpils un Kuldīgas ielā.

Aleksandrs Raupe-Raups 2014. gada 12. jūnijs, 16:33:03

Ielūkojoties šī portāla nesenajos komentāros jāsastopas vēl ar virkni citu kļūdainu un kuriozu apgalvojumu, ko producējis „erudīts vēsturnieks” un „ārkārtīgi kompetents gids”, kā viņu reklamē resursos „Jauni rakursi” un „Apkaimes”, maksas ekskursiju gids un centra „Koka Rīga” direktors. Cita starpā – kas gan ir šis dīvainais „Livlandes muižnieku sapulces nams”, uz kuru „Viņa Majestātei labpatikas izbraukt”? Vai aiz šī pašizdomātā apzīmējuma slēpjas Rīgas vēstures interesentiem labi zināmais Vidzemes bruņniecības nams? Un vēl – ja ir bijusi latviešu historiogrāfijā līdz šim nedzirdētā „Livlande”, tad jāpieņem, ka ir bijusi arī Kurlande (bet ne Kurzeme), Finlande (bet ne Somija), un, varbūt, arī Ruslande!

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.