Ansis Dučkens, [193-]

Vieta: Jelgava

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Portreti, Jelgava (Latvija), Dučkenu dzimta, Lettonia (studentu korporācija), Studentica

Anotācija: Ansis Dučkens (1901.17.05 - 1988.2.02 Kalifornijā). Dzimis Jelgavā, kur viņa tēvam piederēja jelgavniekiem tik pazīstamā aptieka pie Annas baznīcas. Ansis Dučkens beidza Jelgavas klasisko ģimnāziju un 1940. gadā Latvijas Universitātē ieguva farmācijas maģistra grādu. Studiju laikā pievienojās Lettonia saimei. Sākumā strādāja tēva aptiekā, vēlāk vadīja citu aptieku turpat Jelgavā. 1944. gadā emigrēja uz Vāciju un 1950. gadā izceļoja uz ASV un apmetās uz dzīvi Kalifornijā, kur strādāja Stanfordas universitātē.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: Indriķis Kalcenavs

Izdevējs: Jelgava : I. Kalcenau

Atslēgvārdi: Burši, Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Anita Sproģe

Partnera apzinātājs: Staļģenes bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Irēna Matisone 2021. gada 23. februāris, 19:46:05

Labojums: Fotogrāfijas autors nav Eduards Kalcenavs Mārtiņa d. (1864 Rūjienā-1942 Rūjīenā,)kurš bija viens no pirmajiem latviešu profesionālajiem fotogrāfiem (darbojies Rūjienā), bet gan viņa brāļadēls Indriķis Kalcenavs Jāņa d. (1891-1978 Ambergā) - profesionāls fotogrāfs/mākslas fotogrāfs Jelgavā, Jelgavas fotogrāfu b-bas priekšsēdis (no 1927.g.). Fotogrāfijas reversā Indriķa Kalcenava Jāņa d. fotodarbnīcas adrese Jelgavā. Irēna Matisone (Margas Matisones (dzim. Kalcenava/Kalcenaus/Kalcenaua, kuras vectēvs bija Indriķis Mārtiņa d. Kalcenavs/Kalcenaus (Kalzenau, 1870-1945) - arī fotogrāfa Indriķa Kalcenava tēvabrālis.

Lilita Rašmane 2021. gada 26. februāris, 16:14:59

Paldies par labojumu un vērtīgo informāciju!

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.