Grūbes hidroelektrostacija, [196-]

Vieta: Apes pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Upes, Latvija, Hidroelektrostacijas, Vaidava, upe (Latvija), Ūdenskritumi, Apes novads (Latvija)

Anotācija: Grūbes hidroelektrostacija atrodas uz Vaidavas upes, uz kuras savulaik darbojušās divpadsmit spēkstacijas. Ūdens spēks tika izmantots ne tikai miltu malšanai un putraimu ražošanai, bet arī baļķu zāģēšanai, dēļu apmalošanai, jumta skaidu plēšanai, aitu vilnas pirmapstrādei un elektrības ražošanai. Līdz Otrajam pasaules karam Grūbē hidroelektrostacijas vietā atradušās ūdensdzirnavas un papes fabrika ar kokzāģētavu, bet elektroenerģijas ražošana sākta pēckara gados un turpinājusies līdz septiņdesmitajiem gadiem. 1999. gadā tika atjaunots Grūbes hidroelektrostacija, kur uzstādīta moderna austriešu caurplūdes turbīna ar dubulto regulēšanu, kas darbojās automātiskā režīmā un nodrošina konstantu līmeni upē. Grūbes hidroelektrostacija ievērojama arī ar 4,3 metru augsto dabīgo ūdenskritumu, kas ir lielākais Latvijā. Pēc speciālistu atzinuma, jaunā spēkstacija ir patlaban modernākā mazā hidroelektrostacija Latvijā..

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Eva Ausēja

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.