Rīga. Marijas iela 2, [193-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Ielas, Celtnes, Veikali, mazumtirdzniecības, Rīga (Latvija), Zīmes un izkārtnes

Alternatīvais nosaukums: Marijas ielā

Anotācija: Līdz 20. gadsimta 30. gadiem adrese Marijas ielā 2 bija ne tikai īres namam un veļas mazgātavai (sākotnēji Salomonska cirka veļas mazgātava un gludinātava), kas celti 1911. gadā, arhitekta P. Mandelštama projekts, bet arī t. s. Stacijas pasāžai. Daļa apbūves, iepretī tagadējai dzelzceļa stacijai, sagrauta 2. pasaules kara laikā, daļa nojaukta pēckara gados.
20., 30. gados Marijas ielā 2 darbojās vairāki nelieli rūpniecības uzņēmumi - liķieru fabrika un vīnu rūpnīca "Jaeger un Co." (30. gadu 2. pusē), a/s "Ph. Gutmann" I Rīgas tvaika veļas fabrika (20., 30. gados), N. Frobergera vilnas vērptuve (20. gados), elektriskā trikotāžu fabrika "Triko" /"S. Sinaburgs un Co. "/ (20., 30. gadu mijā), "šlipsu fabrika "Rekord"" (īpašn. A. Icigsons; 20. gados) u. c. 20. gadu 1. pusē tur darbojās arī Apsardzības ministrijas apģērbu rūpniecības uzņēmums. Līdz 20. gadu vidum darbojās kinoteātris "Kolizei" /"Kolizejs"/, vēlāk kino "Kapitols", no 1931. gada ar nosaukumu "Kristal-Palace" (kinoteātris darbojās līdz 1940.g.). 20., 30. gados tur izvietojās arī virkne amatnieku darbnīcu, M. Lapiņa fotodarbnīca un ~ 30 tirgotavas, t. sk. grāmatizdevēja A. Jesena grāmatu un rakstāmlietu veikals (tur no 1936. gada arī viņa izdotā žurnāla "Jaunības Tekas" kantoris), mūzikas instrumentu un gramofona plašu, juvelierpreču un pulksteņu tirgotavas, a/s "Laima" šokolādes fabrikas veikals, a/s "Omega" velosipēdu un nažu veikals, brezentu un linaudumu tirgotava "Ūdensdrošs", J. Barana konditoreja un maiznīca, manufaktūras, apavu, apģērbu un modes preču veikali. [avots: Zalcmanis R. "Nezināmā Rīga"].

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: Milda Lapiņa

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Rīgas pilsētas būvvalde

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.