Jaunsvirlaukas muižas ieejas durvis, 2016-08-31

Vieta: Jaunsvirlaukas pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Durvis, Arhitektūra--Detaļas, Jaunsvirlaukas pagasts (Jelgavas novads, Latvija), Jaunsvirlaukas muiža (Latvija)

Anotācija: Jaunsvirlaukas muiža (Neubergfried) gan platības ziņā, gan pēc iedzīvotāju skaita bijusi pati lielākā muiža visā Salgales draudzē: 73 zemnieku mājas, 7 krogi, 641 zemnieks, 630 zemnieču (1811. gada dvēseļu revīzijas dati). 19.gs dokumentos Jaunsvirlauka dēvēta par kroņa muižu. (Informācija no Albīnes Račinskas "Lielupei līdzās...", Tandēms, Rīga, 1997).
19.gs. 60 gados lietuviešu ārsts Petrs Smuglevičs iznomāja Jaunsvirlaukas muižu un, pametis dienestu Pēterburgā, pārcēlās uz dzīvi muižā un Jaunsvirlaukas muiža kļuva par lietuviešu intelektuālās darbības centru, kur uzturējās arī lietuviešu vēsturnieks, rakstnieks un folklorists Simons Daukants (1793-1864). Vēlāk muižā atradās aptieka, pasts un bibliotēka.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Digitāli radīts

Autors: Liena Blūma

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 digitālā fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Staļģenes bibliotēka

Partnera apzinātājs: Staļģenes bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.