Mūziķa - diriģenta Ludviga Hagendorfa (1895-1944) Triju zvaigžņu ordeņa Goda zīmes apliecība, 2011-06-16

Vieta: Jēkabpils

Priekšmeti: Latvija, Ordeņi un goda zīmes, Attēli, Jēkabpils (Latvija), Ieraksti un dokumenti, Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīme

Anotācija: Ludvigs Pēteris Hagendorfs, Latvijas armijas orķestru diriģents, mūziķis dzimis 1895. gada (3.); 20. martā Jelgavā armijas mūziķa Ludviga Hagendorfa un Grietas (dzimusi Šulc) ģimenē.
No 1916. gada līdz 1919. gadam atradies vācu gūstā. Latvijas armijas muzikants no 1920. gada līdz 1940. gadam. Latgales artilērijas pulka orķestra diriģents (kapelmeistars). Dzīvojis Jēkabpilī (Krustpilī), Dārza ielā 6. Salaulāts ar Emīliju (Zinovsku) Pētera meitu (1890-1945). 1923. gadā piedzimis dēls Imants. Paugstināts no seržanta par jaunāko leitnantu.
Ludvigs Hagendorfs aktīvs Jēkabpils vēlāk Cēsu kultūras dzīves dalībnieks. Trompetes, ksilofona, kornetes solists un orķestra diriģents. Par nopelniem tēvijas labā 1935. gada 15. novembrī apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. 1936. gada 15. novembrī beidzis trompetes teorijas augstākā kursa studijas Rīgas mūzikas institūtā pie mūzikas pedagoga, pirmā Rīgas Mūzikas institūta direktora Gustava Peiņa (1877-1939). Vēlāk dzīvo Cēsīs, Valdemāra ielā 44-1. Pēc okupācijas iesaukts padomju armijā. Vācu karaspēkam tuvojoties padomju karaspēks bēg uz austrumiem. Ludvigs dezertē un paliek Latvijā. Ludviga dēls Imants tiek iesaukts Latviešu leģionā. 1944. gada 10. martā apbalvots par varonību ar Dzelzs krustu. Ludvigs Hagendorfs strādā apsargājot kazarmas un vēlāk - par Cēsu namu pārvaldnieku. Ar Cēsu policijas pavēli organizē policijas pūtēju orķestri. Pēc padomju okupantu atgriešanās 1944. gada 13. oktobrī Cēsīs, čeka (NKVD) arestē Ludvigu un 1944. gada 3. novembrī piespriež augstāko soda mēru – nošaut! Ludviga sievai Emīlijai kā "dzimtenes nodevēja" ģimenes loceklei piespriež 5 gadu izsūtījumu uz Tomsku ar mantas konfiskāciju. 1945. gada 31. augustā Cēsīs, Voldemāra ielā 44-1 čeka ierodas arestēt Emīliju. Aresta brīdī Emīlija mirst ar sirdstrieku. Dēls Imants pievienojas nacionālo partizānu vienībai Vaidavas pagastā. Dēlu Imantu čeka (NKVD) arestē 1947. gada 30. decembrī un piespriež 25 gadu ieslodzījuma. Imants Hagendorfs miris Noriļskā, Kasnodaras apgabalā padomju nāves nometnē 1952. gada 23. februārī 30 gadu jauns. Ludviga Hagendorfa un dēla Imanta kapavietas nav zināmas. Māte Emīlija apglabāta Cēsīs, Bērzaines kapsētā.

Objekta tips: Attēls

Datu nesējs: Papīrs

Autors: Valdis Apsītis

Atslēgvārdi: Apliecības, Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 attēls

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Valsts vēstures arhīvs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.