Trīsmastu barkentīnas "Pittan" komanda, 1916-05-19

Vieta:

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Vīrieši, Portreti, Cepures, Liverpūle (Lielbritānija), Anglija (Lielbritānija), Portretu fotogrāfija, Uzvalki

Anotācija: Liverpūle. Otrajā pusē teksts: "Wis Pittan komanda [manchaft], iztruct kapteinis un koks. Sweiki uz redz." Bilde iegūta Valmierā.
"Pittan" ir trīsmastu barkentīna. Nolaista ūdenī 1898. gadā Ainažos. Tilpība 317 BRT. Pieraksta osta Rīga. Būvmeistars M. Hoenzē. Īpašnieki K. Veide (no Ainažu Pitaniem), A. un V. Veides, J. Lielkalns, A. Kalniņš. Kapteiņi P. Valters, K. Bauers, M. Sniķeris, J. Lielkalns, J. Bērziņš, K. Bērziņš. Veikusi Transatlantijas reisus. 2014. gada 27. augustā, ejot zem Krievijas karoga no Amerikas uz Eiropu, to apstādināja Vācijas palīgkreiseris Kronprinz Wilhelm. No vāciešiem latviešu jūrnieki uzzināja par I. pasaules kara sākšanos; pēc kravas apskates barkentīna tika atbrīvota. Gāja bojā eksplozijā pie Vairlaitas (Lielbritānija) 1917. gada 25. oktobrī; apkalpe izglābta. (Enciklopēdija "Latvijas jūrniecības vēsture. 1850 - 1950").

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Dekorācijas, Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Jānis Prauliņš

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (1)

Jānis Prauliņš 2019. gada 22. marts, 19:23:55

1914. gada 27. augustā...

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.