Tulkotāja Ieva Birgere (Lase), 1947-04

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Sievietes, Portreti, Rīga (Latvija), Nacionālā pretošanās kustība Latvijā, 1944-1956, Grāmatas un lasīšana, Brilles, Lase, Ieva, 1916-2002, Tulki un tulkotāji, Filologi

Anotācija: LVU un Teātra institūta franču valodas un Rietumeiropas literatūras pasniedzēja Ieva Birgere (1916-2002) pie galda ar atvērtu grāmatu ģimenes dzīvoklī Maskavas ielā 181, Rīgā. Vēlāk pazīstama kā Ieva Lase, tulkotāja, disidente, politieslodzītā.
Sākot no 1946. gada bija viena no latviešu inteliģentu grupas, kas regulāri pirmdienās pulcējās aktieru Irmas un Arnolda Stubavu dzīvoklī Dzirnavu ielā 70, kas turpinājās līdz 1951. gada janvārim, kad VDK apcietināja šīs neformālās pulcēšanās dalībniekus, vēlāk tā dēvētās "Franču grupas" locekļus, apsūdzot buržuāziskajā nacionālismā un dalībā pretpadomju sanāksmēs. Notiesāja 13 šīs grupas dalībniekus. PSRS Valsts Drošības ministrijas Īpašā apspriede piesprieda viņiem no 7 līdz 25 gadiem ilgu ieslodzījumu soda nometnēs.
Ieva Lase bija aktrises Rutas Birgeres (1924-2019) māsa.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Armands Strauja

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.