Dārzu un parku ansamblis "Lielie kapi". Tēlu grupa pie Prīskornu ģimenes kapličas ieejas, [193-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Parki, Kapsētas, Kapu pieminekļi, Brīvdabas skulptūras, Rīga (Latvija), Lielie kapi (Rīga, Latvija), Vēsturiskās vietas

Anotācija: Tieši pie mūra, kas atdalīja Jēkaba kapus no pilsētas kapiem, atradās Teodora un Amālijas Prīskornu [Theodor und Amalie Prieskorn] ģimenes kapliča, kuras ieeju rotāja bronzas tēlu grupa “Ticība. Mīlestība. Cerība". Kapliča ir nojaukta, tagad tur atrodas Senču ielas brauktuve. To savā darbā "Der St. Jacobi-Kirchhof in Riga. (1773–1895). Von Arend von Berkholz, (Erweiterter Sonderabdruck aus dem „Rig. Tageblatt"). Riga : Verl. von N. Kymmel, 1895." ir minējis Ārends Voldemārs fon Berkholcs.
Rīgas Lielie kapi, oficiāli Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis Nr. 6636 - Dārzu un parku ansamblis "Lielie kapi" ar memoriālām celtnēm ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas īpašumā esošs kapu parks, bijusī kapsēta, kas atrodas Rīgas Vidzemes priekšpilsētā, starp Brīvības, Mēness, Miera un Klijānu ielām. Vēsturiski Lielo kapu daļa ir arī Pokrova kapi. Lielos kapus šķērso Senču iela. Parka teritorija ir 22 hektāri.
1953. gadā saskaņā ar Rīgas pilsētas Darbaļaužu deputātu padomes Izpildu komitejas lēmumu Lielos kapus slēdza daļēji, bet 1969. gadā - pilnībā.
20. gs. 70. gados uzsāka Lielo kapu memoriālā parka izveidi, bet šo projektu nepabeidza. Lielajos kapos apglabāti vairāki desmiti tūkstošu Rīgas iedzīvotāju, starp viņiem ļoti daudzas izcilas vēsturiskas personības.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: Roberts Johansons

Izdevējs: Rīga : Rob. Johansons

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Reto grāmatu un rokrakstu krājums

Novietojuma kods: RA 434 N5

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Jānis Turlajs 2020. gada 14. decembris, 15:24:52

Tieši pie mūra, kas atdalīja Jēkaba kapus no pilsētas kapiem, atradās Teodora un Amālijas Prīskornu [Theodor und Amalie Prieskorn] ģimenes kapliča, kuras ieeju rotāja bronzas tēlu grupa “Ticība. Mīlestība. Cerība”. Kapliča ir nojaukta, tagad tur atrodas Senču ielas brauktuve. To savā darbā "Der St. Jacobi-Kirchhof in Riga. (1773–1895). Von Arend von Berkholz, (Erweiterter Sonderabdruck aus dem „Rig. Tageblatt"). Riga : Verl. von N. Kymmel, 1895." ir minējis Ārends Voldemārs fon Berkholcs.

Lilita Rašmane 2020. gada 15. decembris, 09:09:53

Paldies par informāciju!

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.