Durbes pils pie Tukuma, [193-]

Vieta: Tukuma pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Pilis, Tukums (Tukuma novads, Latvija), Arhitekti, Durbes pils (Tukums, Latvija), Berlitz, Johann Georg, 1753-1837

Anotācija: Durbes pils kungu māja sākotnēji bijusi vienstāvīga, celta 18. gadsimta pirmajā pusē, tai 18.gadsimta vidū uzbūvēja vienu sānu flīģeli, bet 18.gadsimta otrajā pusē - otru sānu flīģeli un visai ēkai izbūvēja otro stāvu. 1821.gada rekonstrukcijā pēc arhitekta Johana Georga Ādamsa Berlica projekta pils ieguva klasicisma formas, tai pārbūvēja fasādes un izbūvēja portiku. Pils parkā pāri gravai pēc J. G. Ā. Berlica projekta tika celts akmens tilts, dziļāk parkā - rotonda. Laika posmā no 1923. līdz 1929. gadam Durbes pilī dzīvoja dzejnieks Rainis. 1923. gada vasarā sadarbībā ar Latvijas Skolotāju savienību viņš iekārtoja Durbes pilī atpūtas vietu 30-40 skolotājiem ar ģimenēm. 1925. gadā viņš noslēdza arī dāvinājuma līgumu ar Latvijas Skolotāju slimo kasi, kas uz 12 gadiem izīrēja daļu Durbes pils bērnu vasaras mītnei un atpūtas vietas iekārtošanai; līdz pat 1943.gadam pilī pastāvēja arī sanatorija, pēc tam uz īsu brīdi te bija kara hospitālis, bet no 1945. līdz 1963. gadam - atkal sanatorija. No 1963. līdz 1970. gadam Durbes pilī bija ierīkota tuberkulozes slimnīca un no 1970. līdz 1978. gadam - tuberkulozes sanatorija. Pēc tam līdz 1991. gadam pilī bija republikāniskās rehabilitācijas slimnīca. No 1991. gada Durbes pils tika piešķirta Tukuma muzejam, kopš tā laika notiek pakāpeniska muižas ansambļa pielāgošana muzeja vajadzībām. Durbes pils ir topošais kultūrvides muzejs, kura darbība vērsta uz Tukuma rajona kultūrvides vērtību saglabāšanu un izmantošanu.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: John Freibergs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.