Liepāja. Osta, [191-]

Vieta: Liepāja

Priekšmeti: Atklātnes, Latvija, Liepāja (Latvija), Liepājas osta (Latvija), Ostas, Kuģi, Burukuģi, Kanāli, Dzelzs un tērauda tilti

Alternatīvais nosaukums: Libau. Hafen, Liepāja. Osta un Tramvaja (Hanzas) tilts

Anotācija: Liepājas osta laikā no 1890. līdz 1897. gadam tika izbūvēta par vienu no labākajām un lielākajām Krievijas impērijas ostām un bija trešā nozīmīgākā osta Baltijā tūlīt aiz Pēterburgas un Rīgas. No 1906. gada veica kuģu satiksmi arī ar Ņujorku, vēlāk arī ar Halifaksu, taču kara dēļ nepaspēja realizēt kuģu satiksmes atklāšanu ar Dienvidameriku. Priekšplānā tilts pār Tirdzniecības kanālu, kas savieno Liepājas ezeru ar jūru, kura krastos redzama ostmalas apbūve - noliktavas ar sarkanu dakstiņu jumtiem. Tiltu, kuram bija Beļģijā izgatavots griešanas mehānisms, atklāja un iesvētīja 1881. gadā. Tas savienoja Vecliepājas Lielo ielu ar Jaunliepājas Brīvības ielu līdz pat 20. gadsimta 50. gadiem; no 1899. gada pa to kursēja elektriskais tramvajs. No 1961. gada tā vietā atrodas jauns tilts. Ostmalas apbūve gāja bojā Otrā pasaules kara laikā. Pašlaik notiek Vecās Ostmalas labiekārtošana un rekonstrukcija.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Atslēgvārdi: Zirgu pajūgi, Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne

Oriģināla glabātājs, partneris: John Freibergs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

gatis zarinš 2021. gada 15. janvāris, 16:03:58

Atvainojos, bet identiski attēli jau ir ievietoti(vismaz četri): http://www.zudusilatvija.lv/lv/objects/search/4fb98be76fee22b908db00a9fc7e6d33/

Lilita Rašmane 2021. gada 15. janvāris, 17:16:47

Paldies par vērību, tik tiešām no šīs vietas tilts ir uzņemts vairākkārtīgi. Iespējams arī, ka bilde izgatavota no tās pašas fotoplates, bet izdevums ir cits. Atšķirība ir, piemēram, uzraksta izvietojumā uz attēla. Ir arī līdzīgi, arī uzņemti no šīs pašas vai tuvas vietas, bet citā laikā.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.