Stāmerienas pils parks, 2010

Vieta: Stāmerienas pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Stāmerienas pagasts (Gulbenes novads, Latvija), Parki, Stāmerienas pils (Latvija)

Anotācija: Stāmerienas pils celta historisma stilā un tās celtniecību var datēt ar 1843. līdz 1850. gadu, jo pils iesvētības notikušas 1852. gadā. 1905. gada revolūcijas laikā Stāmeriena bija nozīmīgs nemiernieku centrs un šo cīņu laikā revolucionāri Stāmerienas pili nodedzināja. Kā vēsta vējrādis pils tornī, tā atjaunota 1908. gadā. Pils netika atjaunota iepriekšējā izskatā, tās fasādēs parādījās jūgendstila iezīmes - dekoratīvi ciļņi - lauvu un sieviešu galvas - baronu Volfu dzimtas ģērbonis. 1919. gadā pilī ierīkoja vakarskolu pieaugušajiem. 1945. gadā tur atvēra lauksaimniecības tehnikumu, bet vēlākajos gados tur atradās padomju saimniecības kantoris
Ap pili ir 28,4 hektārus liels ainavu parks. Tas veidots pēc tā s. vēdekļveida principa, kurā ainavu perspektīvas iziet no viena kompozīcijas centra. Parkā sastopamas vairākas eksotiskas koku sugas: Eiropas lapegle, balzama un Sibīrijas baltegle, duglāzija u.c. No rietumiem un ziemeļrietumiem parku ieskauj Stāmerienas ezers, bet dienvidos tam piekļaujas Pogas ezers. Abus šos ezerus savieno kanāls, kas tek cauri parkam.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Digitāli radīts

Autors: Vitolds Mašnovskis

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 digitālā fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Vitolds Mašnovskis

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.