Cēsis. Tērvetes viesnīca, 1956-08

Vieta: Cēsu pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Cēsis (Cēsu novads, Latvija), Latvija, Viesnīcas, Vienības laukums (Cēsis, Latvija)

Alternatīvais nosaukums: Hotel Cēsis

Anotācija: Cēsīs 1939. gadā uzcēla jaunu ģimnāzijas ēku (tagadējais Pilsētas ģimnāzijas vecais korpuss) un bija paredzēts uzcelt arī viesnīcu. Tā bija iecerēta kā motelis Rietumeiropas autotūristiem - Helsinku olimpisko spēļu apmeklētājiem 1940. gadā, tomēr kara apstākļu dēļ lielie plāni palika nerealizēti. Viesnīca "Tērvete" savas durvis apmeklētājiem vēra vien 1941. gada 1. janvārī.
Vieta viesnīcas būvei tika nolūkota 1939. gada 12. februārī. Viesnīcas projektu Iekšlietu ministrijas Būvniecības departamentā apstiprināja 1939. gada 4. augustā ar Nr. 144. 1939. gada 25. septembrī notika viesnīcas pamatakmens likšanas svinības. 1939. gada 10. oktobrī pabeidza viesnīcas pēdējā stāva sienu mūrēšanu un iesāka kafejnīcas jumta iesegšanu. Pusbūvi cerēja nobeigt oktobra mēneša beigās. 1940. gada 22. aprīlī Cēsu viesnīcas jaunbūves darbi bija nobeigti pusbūvē pēc apstiprināta projekta tehniski pareizi un apmierinoši, izņemot terasi, kura nebija izbūvēta, jo traucējot caurejošais satiksmes ceļš un terases būve tikšot nobeigta pēc ceļa slēgšanas. 1940. gada 7. augustā "Cēsu vēstis" informēja, ka Cēsīs esot ieradusies Latvijas Kredītbankas vadība, lai iepazītos ar jaunbūvējamo viesnīcu. Viesnīcas būvi banka pabeigšot steidzamības kārtībā un viesnīcas ekspluatēšanai esot paredzams dibināt īpašu organizāciju, līdzīgu Padomju Savienībā pastāvošām iestādēm. 1941. gada 4. janvārī laikrakstā "Cēsu stars" lasāms sludinājums: "Cēsu apriņķa Izpildu komitejas Komunālās saimniecības nodaļa paziņo Cēsu pilsētas un apkārtnes iedzīvotājiem, ka ar 1941. g. 1. janvāri ir atvērta publiskai lietošanai Cēsīs, Vorošilova laukumā Tērvetes viesnīca, I. šķ restorāns un kafejnīca."
Viesnīca "Hotel Cēsis" (nosaukums 2021. gadā) atrodas pilsētas centrā un iekļaujas vēsturiskajā ainavā, kurā galvenie vēsturiskie objekti ir Livonijas ordeņa pilsdrupas (1206.) un Sv. Jāņa baznīca (1284.).

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: 1037 Cēsis

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Dagnija Ozola 2021. gada 17. marts, 16:07:04

Pie otras bildes ir komentārs, ka viesnīca netika uzcelta 1939. gadā. Un šobrīd arī īpašnieks ir mainījies. https://www.hotelcesis.lv/

Lilita Rašmane 2021. gada 18. marts, 13:18:13

Paldies par aizrādījumu. Izlabots.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.