Jelgava. Kuģīšu piestātne un zivju tirgus Driksas krastā, [193-?]

Vieta: Jelgava

Priekšmeti: Atklātnes, Pilsētas, Upes, Latvija, Laivas un laivošana, Kuģi, Jelgava (Latvija), Kuģu piestātnes, Kanāli, Driksa, upe (Latvija), Akvareļi, latviešu

Anotācija: Ielu Jelgavā, Driksas krastā, izveidoja 17. gadsimtā. Tā vairākkārt mainījusi savu nosaukumu: Upes iela (Bachstraße, Набережная улица) no 17. gadsimta līdz 1929. gadam. Jāņa Čakstes bulvāris no 1929. gada līdz 1948. gada 26. oktobrim. I. Sudmaļa bulvāris no 1948. gada 26. oktobra līdz 1989. gada 13. septembrim. Jāņa Čakstes bulvāris no 1989. gada 13. septembrim līdz mūsdienām.
Iebraucot Jelgavā no Rīgas, labajā pusē netālu no tilta atradās kuģīšu piestātne. Jelgavas žurnālists A. Burģis uzrāda, ka Čakstes bulvāra kreisajā pusē bijis P. Dalberga kuģu sabiedrības kantoris, pa labi - kuģu piestātne. No tās notikusi satiksme uz Rīgu un Sloku, ik rītu jelgavnieki saņēmuši no Slokas svaigas zivis un kūpinātas siltas reņģes. Kuģu satiksme notikusi arī uz Emburgu un Salgali, citām lauku pieturām. No Driksas malas pie kuģīšu piestātnes uz pilsētas Tirgus laukumu veda Dzirnavu iela, kuras labajā pusē atradās zivju tirgus. Tā bija zivju un dārzeņu tirdzniecības halle, ko uzcēla 1824. gadā pēc guberņas arhitekta F. A. Šulca projekta, bet pārbūvēja 1837. gadā. Aiz halles bija ūdensdzirnavu ēka. Dzirnavas darbināja Hercoga Jēkaba kanāla ūdens, kas no Tirgus laukuma dīķa ietecēja Driksā. Tagad tajā vietā ir daudzdzīvokļu nami, jo arī šis Jelgavas rajons 1944. gadā tika nopostīts.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Autors: Ervīns Volfeils

Izdevējs: Rīga : LETA (Iespiests Valstspapīru spiestuvē)

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne

Oriģināla glabātājs, partneris: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Nodaļa: Letonikas un Baltijas centrs. Baltijas Centrālās bibliotēkas kolekcija

Novietojuma kods: 415 Jelgava

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.