Rīga. Arkādijas parks. Mārupītes ūdenskritums un tiltiņš, [193-?]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Upes, Latvija, Tilti, Parki, Ūdenskritumi, Rīga (Latvija), Restorāni, Pārdaugava (Rīga, Latvija), Arkādijas parks (Rīga, Latvija), Torņakalns (Rīga, Latvija)

Anotācija: Rīgas pilsēta Torņakalna parka teritoriju savā īpašumā ieguva 1896. gadā. Parka plānu izstrādāja G. Kufalts. Tajā bija paredzēts mainīt Marijas sudmalu upītes (Mārupītes) gultni un izvest to cauri parkam. Upīti gar 1898. gadā uzcelto restorānu ievadīja parka centrālā daļā, dažās vietās paplašināja, ierīkoja mazas kaskādes un nelielu ūdenskritumu. Restorāna ēka vairākas reizes degusi un atkal atjaunota. Parka iekārtošanas darbus pabeidza 1911. gadā. 20. gadsimta 20. gados parkā veic dažādas pārmaiņas pēc A. Zeidaka ieceres. Restorāns kļūva par piena paviljonu. Padomju laikā tā vietā ierīkoja kinoteātri "Arkādija". Ēka laika gaitā nolietojusies. Bija mēģinājumi to saglabāt kā vēsturisku celtni. Tomēr arī to aizdedzināja un beigās demontēja.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Aira Vilka

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.