Dārzu un parku ansamblis "Lielie kapi". Augusta Franca Lēberehta Folca kapa piemineklis, 2009

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Parki, Kapu pieminekļi, Rīga (Latvija), Lielie kapi (Rīga, Latvija)

Anotācija: Dārzu un parku ansamblis "Lielie kapi" ar memoriālām celtnēm ir Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas īpašumā esošs kapu parks, bijusī kapsēta, kas atrodas Rīgas Vidzemes priekšpilsētā, starp Brīvības, Mēness, Miera un Klijānu ielām. Parka teritorija ir 22 hektāri. Komplekss ietver sevī arī Sv. Jēkaba katoļu kapus un Mazās Klijānu ielas stūrī esošos vērmahta padomju gūsta apstākļos mirušo karavīru kapus. Te apglabāti vairāki desmiti tūkstošu rīdzinieku, precīzu to skaitu mūsdienās vairs nav iespējams noteikt, jo Lielo kapu grāmatas diemžēl nav saglabājušās pilnībā, uzstādīti mākslinieciski augstvērtīgi pieminekļi, kuri atspoguļo sava laika raksturīgos mākslas stilus - kapos pārstāvēti gandrīz visi kapu pieminekļu veidi, sākot no 18 gadsimta otrās puses. Senākās apbedīšanas vietas ir izmūrētas šahtas šķirstu ievietošanai, kuras pārsegtas ar vairāk vai mazāk dekorētām akmens plāksnēm, piemēram, A. Fitinghofas kapavieta Jēkaba kapos. 19 gadsimta vidus un otrās puses kapa vietas norobežotas ar klasicisma stilā ieturētu metāla žodziņu (liets no čuguna vai kalts) vai granīta stabiem, kas savienoti ar metāla ķēdēm. Visai krāšņi bijuši metāla baldahīni, kas kā lapenes slējās pār kapavietām, no kuriem saglabājušies vairs tikai fragmenti. Apbedīšana Lielajos kapos pārtraukta 1957. gadā
Augusts Francs Lēberehts Folcs (1851.7.III―1926.) bija viens no nozīmīgākajiem dekoratīvās tēlniecības meistariem Rīgā. Viņam piederošā darbnīca kopš 19.gadsimta otrās puses, kā arī 20.gadsimta sākumā Rīgā savā nozarē bija stabilākā un lielākā.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Digitāli radīts

Autors: Vitolds Mašnovskis

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: digitālā fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Vitolds Mašnovskis

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.