Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. „Bezdelīgas” noliktava, 2010

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Rīga (Latvija), Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Noliktavas

Anotācija: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no vecākajiem Brīvdabas muzejiem Eiropā. Lēmumu par tā dibināšanu Izglītības ministrijas Pieminekļu valde pieņēma 1924. gadā. Patlaban tas aizņem 87,66 hektārus lielu platību priežu mežā Juglas ezera krastā. Uz muzeju pārvestas, uzstādītas un iekārtotas 118 senas celtnes no visiem vēsturiskajiem Latvijas novadiem – Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Latgales no 17. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta 30. gadu otrajai pusei. Muzejā izveidotas latviešu zemnieku, amatnieku un zvejnieku sētas. Visās apskatāma pastāvīgā ekspozīcija – sadzīves un darba priekšmeti, interjera iekārtojums – , kas raksturo laika posmu, novadu un mājas saimnieku nodarbošanos. Apmeklētāji var iepazīties ar Kurzemē dzīvojošo lībiešu zvejnieku, Latgales krievu vecticībnieku saimniecībām
Ēka celta 1697.gadā Liepājā ostas kanāla malā. 17.gadsimta beigās Liepājas vecās ostas kanālmalā cēla vairākas drošas dzelzīs kaltām durvīm preču noliktavas. Šeit, uz jūras pusi rindojās "Zvaigznes noliktava", "Lielā lāča noliktava", "Bezdelīgas noliktava" un vēl citas, kuru senie vārdi zuduši laika ritumā. "Bezdelīgas noliktavu" pēc 242 gadiem 1940.gadā pārcēla un atkaluzstādīja Juglas ezera krastā un tā vēl šobaltdien kalpo muzejam par senmantu glabātuvi.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Digitāli radīts

Autors: Vitolds Mašnovskis

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 digitālā fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Vitolds Mašnovskis

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.