Jēkabpils. Muzikantu grupa , [1900]

Vieta: Jēkabpils

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Mūzikas grupas, Mūzikas instrumenti, Parki, Jēkabpils (Latvija), Reklāma, Strūves parks (Jēkabpils, Latvija), Balalaika

Anotācija: Fotoattēls uzņemts toreizējā Kroņa dārzā (tagad Strūves parks), kas bija bagāto pilsētas iedzīvotāju iecienīta atpūtas vieta jau senos laikos. Parkā spēlējis orķestris, darbojies restorāns un bieži uzstājušies ceļojošie akrobāti. Ieeja parkā bija par maksu. Attēlā redzamas Kugrēna mūzikas instrumentu fabrikas, kas atradās Jēkabpilī, reklāma.
Pirmo reizi rakstītos avotos Krustpils pieminēta 1237. gadā, kad Rīgas bīskaps netālu no Asotes uzcēla pili (Kreutzburg). Krustpils miests pieminēts arhibīskapa lēņu grāmatā 1511.gadā. Pilsētas tiesības Krustpilij piešķirtas 1920. gadā. Jēkabpils kā miests dibināts tikai 1670. gadā. Jēkabpils sastāvā Krustpils pilsēta iekļauta 1962. gadā. Līdz mūsdienām par Jēkabpili saglabājies stingrs abu Daugavas krastu dalījums – Krustpils labajā krastā Jēkabpils kreisajā.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Rolands Sēlis

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (3)

Jānis Zeps 2012. gada 13. augusts, 19:54:13

Fotoattēls uzņemts toreizējā Kroņa dārzā (tagad Strūves parks), kas bija bagāto pilsētas iedzīvotāju iecienīta atpūtas vieta jau senos laikos. Parkā spēlējis orķestris, darbojies restorāns un bieži uzstājušies ceļojošie akrobāti. Ieeja parkā bija par maksu. Attēlā redzamas Kugrēna mūzikas instrumentu fabrikas, kas atradās Jēkabpilī, reklāma.

Ginta Zalcmane 2012. gada 24. augusts, 07:11:41

Paldies par papildinājumu.

Jānis Zeps 2012. gada 12. oktobris, 17:01:30

Kugrēna Mūzikas instrumentu fabrikas paviljons izstādē Jēkabpilī, Pilsētas jeb Kroņa dārzā (mūsdienās Strūves parkā) pirms Otrā pasaules kara. Avots:L.Ķuzāne. Sens tik sens bij tas stāsts.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.