Malnavas Rožukroņa Dievmātes katoļu baznīca, [193-?]

Vieta: Kārsavas pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Katoļu baznīcas ēkas, Kārsava (Kārsavas novads, Latvija), Malnavas Rožukroņa Dievmātes Romas katoļu baznīca

Alternatīvais nosaukums: Malnavas vecā katoļu baznīca

Anotācija: Malnavas katoļu baznīca (vecā koka būve) uzcelta 1741.gadā par muižtura Franča Šadurska līdzekļiem. To iesvētīja Livonijas bīskapa oficiāls Nikolajs Poplavskis 1763.gadā. Draudze un baznīca veltīta Rožukroņa Dievmātes godam. Tajā ir trīs koka altāri. Lielajā altārī ir koka krucifikss ar votām (veltēm par kādu saņemtu žēlastību) un zem tā Jaunavas Marijas un svētā Jāņa figūras. Virs krusta Jēzus Sirds glezna. Kreisajā pusē Rožu kroņa Karalienes altāris un labajā svētā Jāņa Kristītāja altāris. Baznīca no ārpuses apšūta ar dēļiem. Dievnamam ir divi torņi, kas veidoti pēc Venēcijas svētā Marka baznīcas parauga. Zem ēkas pagrabs ar atsevišķu ieeju. Baznīcas dārza stūros ir trīs apaļas mūra kapličas, ceturto nojauca 1932.gadā, kad prāvests Boļeslavs Grišāns sāka likt pamatus jaunai mūra baznīcai.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Dainis Punculs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.