Rīga. Nami Kojusalas ielā 23, 25, 1965

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Parki, Rīga (Latvija), Dzīvokļu augstceltnes

Anotācija: Priekšplānā Kojusalas dārzs. To uzskata par vienu no vecākajiem dārziem Rīgā; dārzs ierīkots jau 18. gs. 1. pusē pie toreizējās Kojusalas muižas un kroga. 19. gs. šis dārzs kļuva par iemīļotu Maskavas priekšpilsētas iedzīvotāju izpriecas un atpūtas vietu: tur augušas varenas liepas un bērzi, apmeklētāju vajadzībām bija ierīkots restorāns. Tomēr biežo sabiedriskās kārtības traucējumu dēļ dārzu un restorānu 1868. gadā vajadzēja slēgt. 1901.g. daļu dārzā celto ēku un aptuveni pusi koku nopostījis ugunsgrēks, kas izcēlies tuvējā malkas laukumā. 1902.g. dārzs izveidots pēc Rīgas dārzu un parku direktora G.F.F.Kūfalta projekta, bet 1. pasaules kara laikā tas atkal ticis izpostīts. 20. gadu beigās pēc ainavu arhitekta A. Zeidaka projekta dārzs atjaunots, tur ierīkots bērnu rotaļu laukums, mūzikas estrāde un koncertlaukums, uzcelta dārza sarga māja. Tagad dārza vietā skvērs ar apstādījumiem līdzās daudzdzīvokļu namu apbūvei.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: N. Sudrabiņš

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: RD PAD Arhitektūras un pilsētvides dizaina pārvaldes Kultūras mantojuma aizsardzības nodaļa

Novietojuma kods: F-1623

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.