Usmas baznīcas interjers Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, [197-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Altāri, Baznīcas rotājumi un ornamenti, Rīga (Latvija), Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Usmas baznīca (Rīga, Latvija), Svečturi

Anotācija: Baznīcas celtniecība uzsākta 1704. gadā Kuldīgas apriņķa Rendas pagastā, bet iekšējā iekārta izveidota un baznīca iesvētīta 1705. gadā. 1808. gadā, baznīcu labojot, tā paplašināta, piebūvējot luktu galu un divus kambarus - ģērbistabas kāzinieku un kristībnieku vajadzībām. Baznīca vēlreiz pārbūvēta 1860-tajos gados. 1904. gadā piebūvēts tagadējais mācītāja ģērbkambaris - sakristeja. Baznīcā darbojusies Rendas draudzes filiāle, un savā garajā mūžā to apkalpojuši 11 mācītāji un 6 adjunkti. Pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados Usmas baznīcu nolēma pārvest uz Rīgu, uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Baznīcas uzmērīšanas, fotografēšanas, numurēšanas, nojaukšanas un materiālu pārvešanas darbi ilga no 1935. gada 5. augusta līdz 4. septembrim, bet atkal uzstādīšanas darbi Brīvdabas muzejā tika veikti līdz 1935. gada 6. decembrim. 1935. gada 13. decembrī arhibīskaps Dr. T.Grīnbergs no jauna uzstādīto baznīcu iesvētīja. Svinībās piedalījās Valsts prezidents, Ministru prezidents, valdības un sabiedrības pārstāvji. Usmas baznīcu Brīvdabas muzejā no jauna iesvētījis toreizējais LELB arhibīskaps Kārlis Gailītis 1989. gada Ziemasvētkos.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Rīgas pilsētas būvvalde

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.