Koknese. Pērses ūdenskritums, [193-]

Vieta: Kokneses pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Upes, Latvija, Ūdenskritumi, Koknese (Kokneses novads, Latvija), Pērse, upe (Latvija), Pērses ūdenskritums (Latvija)

Anotācija: Fotogrāfija kopā ar neskaitāmām citām atradās Rīgā Poruka ielā 10. Māja piederēja rūpniekam Žanim Celms. Tās saglabāja Milda Margrieta Kleinhofs pēc tā, kad ģimene daļēji devās emigrācijā 1944.gadā uz Vāciju, atstājot visu kas tai piederēja Latvijā. Milda emigrācijā nedodas. Ģimenes mājā 1944. gadā sāk dzīvot Augusts Kirhenšteins un viss tiek atņemts. Arī šī fotogrāfija tika "izzagta" no pašas ģimenes mājas
Fotogrāfijas priekšplānā labajā pusē redzama liepiņa, ko esot stādījis Rūdolfs Blaumanis, kad viņš dzīvojis Koknesē un rakstījis par Edgaru, Kristīni un mīlestību, kas spēj zaļot arī uz akmeņiem Avots: Melānijas Vanagas, Dvēseļu pulcēšana. [Iedzīvoju pasakā] 5. grāmata. 47. lpp. [teicējs A.Grīns “Brīvā Zeme”].

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Izdevējs: Rīga : Foto V. Upītis

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Normunds Miķelsons

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Uldis Bikše 2018. gada 17. septembris, 12:07:58

Anotācija: Melānijas Vanagas, “Dvēseļu pulcēšana” [Iedzīvoju pasakā] 5. grāmatas, 47. lpp. rakstīts - kadra labajā pusē (priekšplānā?) redzama liepiņa, ko esot stādījis R. Blaumanis, kad viņš dzīvojis Koknesē un rakstījis par Edgaru, Kristīni un mīlestību, kas spēj zaļot arī uz akmeņiem [teicējs A.Grīns “Brīvā Zeme”].

Ginta Zalcmane 2018. gada 22. septembris, 15:13:31

Paldies par papildinājumu.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.