Annas Brigaderes muzejs "Sprīdīši", [193-?]

Vieta: Tērvetes pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Tērvete (Tērvetes novads, Latvija), Muzeju ēkas, Autores, Brigadere, Anna, 1861-1933--Mājas un uzturēšanās vietas, Sprīdīši (muzejs)

Alternatīvais nosaukums: Brigaderes "Sprīdīši"

Anotācija: Sprīdīšu muzeja ēka celta 1840.gadā. Sākumā te darbojušās ūdens dzirnavas, kopš 1852.gada desmit gadus atradusies Tērvetes skola, vēlāk dzīvojuši mežziņi. 1922.gadā sakarā ar rakstnieces Annas Brigaderes 25 gadu darba jubileju šis mājas tika piešķirtas rakstniecei. Tās viņai bija jāizpērk, vēlāk nosaucot tos par Sprīdīšiem. Sprīdīši ir nozīmīgākā Annas Brigaderes darba un atpūtas vieta. Te aizritējušas rakstnieces pēdējās vienpadsmit vasaras. Te Anna Brigadere sarakstījusi autobiogrāfiskās "Triloģijas" lielāko daļu, pasaku lugu "Lolitas brīnumpuntns", lugas "Kad sievas spēkojas", "Heteras mantojums", "Pastari", "Karaliene Jāna", stāstus un dzejoļus. Sprīdīšos saglabājušās trīs rakstnieces istabas tā laika izskatā.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Dainis Punculs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.