Valmieras 1. vidusskola, [1973?]

Vieta: Valmiera

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Valmiera (Latvija), Skolu ēkas, Arhitekti, Vidusskolas, Valmieras Valsts ģimnāzija, Valmieras Skolotāju seminārs--Celtnes, Kīzelbašs, Aleksejs, Fotokolāža

Anotācija: Celta laikā no 1902. līdz 1903. gadam (arhitekts Aleksejs Kīzelbašs). Līdz 1917. gadam šeit atradās Valmieras skolotāju seminārs, kuru beiguši 520 audzēkņi, no 1920. g. Valmieras Valsts ģimnāzija. Vēlāk skolas nosaukumi mainījušies: Valmieras 11 varoņu komjauniešu vidusskola, Valmieras 1. vidusskola, no 1996.g. - Valmieras ģimnāzija. Kādreiz ēkai bijis kupols kā baznīcai. Tā veidota E burta formā, simbolizējot vārdu “Evanģēlijs. Skolā strādājušas un absolvējušas vairākas izcilas personības, piemēram, šeit mācījies gleznotājs G. Klucis, rakstnieks L. Paegle u.c. Ģimnāzijas teritorijā atrodas izstāžu galerija "Ledus pagrabs", kur apskatāmas dažādas tematiskās izstādes, kā arī izveidots skulptūru parks. (Avots: visit.valmiera.lv).

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Inta Kellere

Partnera apzinātājs: Jānis Prauliņš

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.