Ranka. Mājturības skolas izlaidums , 1928

Vieta: Rankas pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Skolu ēkas, Sievietes, Tautastērps, Ranka (Gulbenes novads, Latvija), Izlaidumi, Rankas mājturības skola

Anotācija: Valsts Rankas divgadīgā mājturības skola dibināta 1923. gada 18. jūnijā, ar mērķi veicināt un pacelt lauku kultūru. Tā atrodas Rankas muižas kompleksa pils ēkā. Skolu atver un uztur Latvijas Mazsaimniecību veicināšanas biedrība un Rankas lauksaimniecības biedrība uz savstarpēja līguma pamata. Pirmajā gadā iestājas 40 skolnieces. 1924./25. mācību gadā skola pāriet pilnīgi Latvijas Mazsaimniecības veicināšanas biedrības īpašumā un uzturēšanā. 1925. gadā notika pirmais izlaidums.
Skolā tiek pārkārtoti stundu plāni un mācību programmas. Skolas ēkā veiktas pārbūves un remonti: sakārtots pagraba stāvs, ierīkots ūdensvads un kanalizācija, mācību virtuve, rokdarbu klases, lopkopības un piensaimniecības laboratorija, veļas gludinātava, govju, zirgu un putnu kūtis, labības žāvētava, lecektis, uzsākti kokaudzētavas iekārtošanas darbi, ierīkotas mākslīgās ganības, uzlabotas pļavas, parka labiekārtošanas darbi. Skolas laukos tiek audzētas tīršķirņu augi.
Otrā pasaules kara laikā skolā ierīkota vācu lazarete. Mācības atsākas 1944. gada rudenī. Laika gaitā mainās skolas nosaukumi 1962. gadā tā saucas par 29. arodskolu, 1963. gadā – 29. Pilsētas profesionāli tehniskā skola. 1975. gada 1. septembrī skola tiek pārveidota par 13. Lauku profesionāli tehnisko vidusskolu. 1984 gada skolas nosaukums - 63.Profesionāli tehniskā vidusskola, 1989.gadā - Rankas lauksaimniecības skola, kopš 1999. gada. 1.janvāri skola pārdēvēta par Rankas arodvidusskolu..

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Andris Pešelis

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.