Rīga. Krusta kazarmas, [193-]

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Audzēkņi un studenti, Vīrieši, Karavīru pieminekļi, Rīga (Latvija), Latvija. Armija--Kazarmas un barakas, Portretu fotogrāfija

Anotācija: 20. gadsimta 90. gados sabiedrība uzzināja par kādu aizmirstu militārās vēstures piemiņas zīmi – Vidzemes artilērijas pulka un smagās artilērijas pulka karavīriem veltītu simbolisku pieminekli – lielgabalu, kas tika atklāts 1939. gada 15. maijā Krustabaznīcas ielā 11. Papildināts ar pulka nozīmēm uz betona postamenta un lielgabala ložu piramīdām, tas līdz pat 1994. gada jūlijam atradās krusta kazarmu pagalmā. Aizejošā Padomju armija bija demontējusi vēsturisko lielgabalu aizvešanai, taču tas neizdevās. 1996. gadā lielgabals tika novietots savā vietā uz postamenta.
XIX gs. lielgabals Vidzemes artilērijas pulka kritušo karavīru piemiņai mūsdienās atrodas Krustabaznīcas ielā 11, NBS Štāba bataljona teritorijā..

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: John Freibergs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.