Sietiņiezis, 1961

Vieta: Vaidavas pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Vīrieši, Sietiņiezis (Latvija), Vaidavas pagasts (Kocēnu novads, Latvija), Klintis, Bērziņš, Viesturs, 1939-2017, Smilšakmens, Tūristi

Anotācija: Saukts arī par Sietiņu. Viens no Latvijas skaistākajiem iežiem. Devis nosaukumu tuvējām Sietiņu mājām, ieža nosaukums iespējams, radies no ieža izskata, kura virsma klāta ar savvaļas bišu veidotiem caurumiņiem, kas veido it kā "sietiņu". Sietiņš ir lielākais augšdevona balto smilšakmeņu atsegums Baltijā. Atrodas Gaujas labajā krastā, 16 km uz dienvidiem no Valmieras, Gaujas nacionālā parka teritorijā. Aizsargājams ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis. Krasta kraujas augstums 15 m, kopīgais atsegto ieslīpo slāņkopu biezums 34 m. Sietiņiezim ir divas daļas. Ziemeļu spārnā pie paša upes līkuma atsedzas smilšakmeņi, kuros redzamas noslīdeņu krokas, dubults slīpslāņojums, melni smago minerālu koncentrātu slānīši, izskalojuma virsmas un māla olīši virs tām. Sietiņieža dienvidos ir augstāka daļa ar izcilni – Velna papēdi un Velnalu. Radušās sufozijas piltuves, lielas nišas un plaisas. Agrāk uz Sietiņieža virsotni pār iešķēlumu veda arka, tā sabruka 1975. gada vasarā. Jauneklis fotogrāfijā ir cēsnieks Viesturs Bērziņš (1939-2017) izbraukumā ar sievu 1961. gada rudenī.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Autors: Zane Bērziņa

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Armands Strauja

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.