Daugavpils. 'Univermag' un restorāns Vienības namā no laukuma puses, 1950

Vieta: Daugavpils

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Daugavpils (Latvija), Portreti, Bērni, Ziema, Egles, Restorāni, Vienības nams (Daugavpils, Latvija), Jaunais gads, Universālveikali, Ziemas apģērbs, Svētku rotājumi

Anotācija: Vienības nams celts 1936. gadā. Tajā atradās dažādas organizācijas. Viena no tām bija daļa no Armijas ekonomiskā veikala (AEV), kas līdz ar Vienības nama izveidi tajā atvēra ne tikai veikala telpas, bet arī kafejnīcu, konditoreju, viesnīcu un pilsētas elegantāko restorānu. Šeit par demokrātiskām cenām tika piedāvāti izsmalcināti ēdieni, piemēram, zoss ar šampanietī marinētiem kāpostiem un pīlādžu degvīnu. Papildus tam restorānā bija dzīvā izpildījuma mūzika.
Vienības namā AEV ienākumi 1938. gadā sastādījuši 2,6 miljonus latu, bet 1939. gadā 3,5 miljonus latu. 1940. gadā AEV tika pārdēvēts par Daugavpils universālveikalu. Tas strādāja līdz 90. gadu vidum līdz tā telpas nonāca akciju sabiedrības "Tirdzniecība" pārvaldībā.
Restorāns strādājis līdz 90. gadiem. Pēc tā aizvēršanas, tajā tika atvērts nakts klubs, savukārt tagad tur atrodas Šmakovkas muzejs.
#ZenitStasti #PeopleToPeople
Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola licejs. Attēlu pievienoja Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas liceja 8. klases skolniece Viktorija Mihailova. Attēls ir pievienots projekta "Zenit stāsti" ietvaros.
Latgales Centrālā bibliotēka.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Jūlija Mihailova

Partnera apzinātājs: Viktorija Mihailova

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.