Vecgulbenes muižas Baltā pils, [192-]

Vieta: Gulbenes pilsēta

Priekšmeti: Muižas, Fotogrāfijas, Gulbene (Gulbenes novads, Latvija), Latvija, Pilis, Vecgulbenes muiža (Gulbene, Latvija), Volfu dzimta, Baltā pils (Gulbene, Latvija), Vecgulbene (Gulbene, Latvija)

Alternatīvais nosaukums: Gulbene. Pils

Anotācija: Pilsmuiža veidojusies viduslaiku nocietinātās pils tuvumā, no kuras dabā redzama tās vieta. No 1802. gada muiža ir baronu fon Volfu īpašums. Tās pārbūves tiek attiecinātas uz 1870. gadiem. Galvenās izmaiņas bija jaunuzbūvētais četrstāvu tornis ar skatu laukumu augšā, divstāvu tornis pils pretējā - dienvidrietumu daļā, kas kalpoja arī kā iebrauktuve un rotāja pils galveno ieeju. Pili rotāja daudzi skulpturāli veidojumi un skulptūras, kā arī mākslinieciskiem ornamentiem rotāti metākalumi. Kompleksā ir divas kungu mājas: Baltā pils - romiešu villas stilā un Sarkanā pils. Vecā, 1763. gadā celtā, kungu māja 1840. gadā pārbūvēta baronam Rūdolfam fon Volfam. Ar terasi un plašām kāpnēm dārza pusē tā iegūst Palladio renesanses villas stila iezīmes. 1904. gadā pils nodedzināta, pēc tam atjaunota, bet ne sākotnējā greznībā.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Izdevējs: Gulbene : O. H. Preedits

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: John Freibergs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.