Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība, 1937-08-01

Vieta: Valmiera

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Valmiera (Latvija), Karogi, Svinības, Karavīru pieminekļi, Piemiņas rituāli un ceremonijas, Tēlnieki, Ugunsdzēsēji, Īpašie pasākumi, Uniformas, Treijs, Vilhelms Vilis, dz. 1892, Brīvprātīgie ugunsdzēsēji--Biedrības utt., Koncis, Eduards, 1884-1956

Anotācija: Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības (BUB) 70 gadu darbības svinības 1937. gada 1. augustā. Piemiņas brīdis Valmieras pilsētas kapos pie Brīvības cīņās (1915-1920) kritušo cīnītāju pieminekļa (atkl. 1923.g.) ar vainagu nolikšanu. Valmieras pašvaldība kā dāvanu biedrībai pasniedza izšūtu karogu ar devīzi "Dievam par godu, tuvākam par svētību". Piemiņas brīdī piedalījušies ugunsdzēsēju delegācijas no daudzām Vidzemes pilsētām. Pieminekļa autori - tēlnieks Vilhelms Treijs (1892-?), akmeņkalis valmierietis Eduards Koncis (1884-1956). Piemineklī iekalts teksts: "Tēvu zemes brīvestību pirksim mēs ar asinīm". Padomju okupācijas gados Brāļu kapu izkārtojums daļēji nopostīts un izmainīts. Jāņa Tančera fotoreprodukcija no Valmieras muzeja fondiem. 1980.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Līdzautors: Jānis Tančers

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Jānis Tančers

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.