Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs. Vidzemes sēta. "Jaunkārbu" dvīņu klēts, 2010

Vieta: Rīga

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Latvija, Rīga (Latvija), Guļbūves, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Labības noliktavas

Anotācija: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir viens no vecākajiem Brīvdabas muzejiem Eiropā. Lēmumu par tā dibināšanu Izglītības ministrijas Pieminekļu valde pieņēma 1924. gadā. Patlaban tas aizņem 87,66 hektārus lielu platību priežu mežā Juglas ezera krastā. Uz muzeju pārvestas, uzstādītas un iekārtotas 118 senas celtnes no visiem vēsturiskajiem Latvijas novadiem – Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Latgales no 17. gadsimta beigām līdz 20. gadsimta 30. gadu otrajai pusei. Muzejā izveidotas latviešu zemnieku, amatnieku un zvejnieku sētas. Visās apskatāma pastāvīgā ekspozīcija – sadzīves un darba priekšmeti, interjera iekārtojums, kas raksturo laika posmu, novadu un mājas saimnieku nodarbošanos. Apmeklētāji var iepazīties ar Kurzemē dzīvojošo lībiešu zvejnieku, Latgales krievu vecticībnieku saimniecībām
Klēts ir senos laikos Vidzemes vidienā plaši pazīstamais "dvīņu klēts" paraugs, kur zem kopīga jumta blakus apvienotas divas pilnīgi vienādas telpas. Ēku cēlis Līgatnes apkārtnē pazīstamais namdaris un stiprinieks Bogens. Visus būvmateriālus - baļķus, spāres, griestu un grīdas kokus viņš sanesis no pāris kilometru attālā meža uz pleciem. Tolaik "Jaunkārbās" bijuši divi saimnieki, tāpēc klēts cirtnis ar plēstu guļkoku šķērssienu sadalīts divās vienādās telpās. Klēts kreisajā pusē 200 gadus vecs zārks. Ēka muzejā no 1936.gada.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Digitāli radīts

Autors: Vitolds Mašnovskis

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 digitālā fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Vitolds Mašnovskis

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Mārtiņš Platacis 2013. gada 2. decembris, 16:23:53

Tā koku tālā nešana gan izklausās pārāk teiksmaina, jo domāju, ka meži Jaunkārbu tuvumā ir bijuši vienmēr, lai gan laiki iet un viss mainās, bet upes un strautu gravu reljefs šeit lauksaimniecību ir ierobežojis un kokiem arī bija jābūt.

Ginta Zalcmane 2014. gada 12. janvāris, 20:19:32

Paldies par komentāru.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.