Kuldīga. Tilts pār Ventu, [190-]

Vieta: Kuldīgas pilsēta

Priekšmeti: Atklātnes, Pilsētas, Upes, Latvija, Tilti, Kuldīga (Kuldīgas novads, Latvija), Venta, upe (Latvija un Lietuva)

Anotācija: Kuldīgas vecais ķieģeļu tilts ir neatdalāms vecpilsētas elements, garākais šāda veida tilts ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā. Kuldīgas vecais ķieģeļu tilts ir celts no 1873. līdz 1874. gadam. Pirmā Pasaules kara laikā 1915. gada augustā, krievu armija, atkāpjoties no Kuldīgas, divus tilta laidumus uzspridzināja. Tos atjaunoja 1926. gadā ne vairs no ķieģeļiem, bet no betona. 1958. gadā tilta akmens bruģis pārklāts ar asfaltu, bet senatnīgais lukturu apgaismojums 1972. un 2005. gadā atjaunots. 2008. gadā pilnībā pabeigta masīvā velvju tilta rekonstrukcija. Restaurējot tiltu, novērsti tā sabrukuma draudi, paaugstināta vizuālā un estētiskā pievilcība, t.sk. ar izteiksmīga izgaismojuma palīdzību tilts padarīts apskatāms tumšajā diennakts laikā. Labiekārtots arī Ventas kreisais krasts: rekonstruētas kāpnes, nodrošinot ērtu pieeju pie Ventas rumbas, izveidoti skatu laukumi Ventas rumbas un tilta apskatei.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne

Oriģināla glabātājs, partneris: Kuldīgas novada muzejs

Novietojuma kods: KNM 7458

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.