Lorelejas jeb Nāru klints. Daugava pie Pļaviņām, [193-]

Vieta: Pļaviņu pilsēta

Priekšmeti: Atklātnes, Daugava, upe, Upes, Pļaviņas (Pļaviņu novads, Latvija), Latvija, Laivas un laivošana, Klintis, Lorelejas klints (Latvija), Krāces

Alternatīvais nosaukums: Daugavas krāces

Anotācija: Pļaviņas, Lielā Krasta iela - Daugavas labais krasts. Lorelejas jeb Nāru klints bija augstākā Pļaviņu struktūras daļa – lokāls devona iežu pacēlums ar lielu slāņu kritumu, dolomīta atsegums. Daugavā Grūbes krāce atradās pretī Lorelejas klintij. Appludināts 1965.gadā, uzbūvējot Pļaviņu HES un ierīkojot ūdenskrātuvi.
„Pie Pļaviņām Daugavu pavada platas lejas krasti, kuras dibenā iegrauzusi upe savu tagadējo gultni. Še Daugava un arī sengultne ir pārzāģējušas ap 1 km platu dolomītu kroku, no kuras Lorelejas klints ir rītu spārns, pretī piestātnei vakaru spārns. Pie Lorelejas klints tad nu var redzēt, ka šīs sengultnes dibenā ir akmeņainais šļūdoņa māls. Tas liecina, ka šī platā ieleja ir vecāka par pēdējo šļūdoņa virzīšanos uz priekšu. Tā varētu būt veidota vai nu starpšļūdoņu laikmeta sākumā vai arī vēl agrāk, šai krokai lēni paceļoties.” Avots: Līdumnieks. Pētnieku gaitās: Uz sengultnēm//Students.- 1925.- 12.oktobrī.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne, 9,1 x 13,9 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Ivars Pēteris Gailītis

Partnera apzinātājs: Pļaviņu novada bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (1)

Ineta Grandāne 2011. gada 24. februāris, 20:50:32

Oriģināla glabātājs:Ivars Pēteris Gailītis

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.