Rēzekne. Skats uz pastu un Tautas namu, [193-]

Vieta: Rēzekne

Priekšmeti: Atklātnes, Pasta ēkas, Latvija, Sabiedriskās ēkas, Rēzekne (Latvija)

Anotācija: Skats uz pastu un Tautas namu Rēzeknē aptuveni 1930. gados
Latgales Tautas pils ideju ierosinātāja un veicinātāja ir 1924. gadā dibinātā Latgales Tautas Pils biedrība, kuras locekļi bija visi redzamākie Latgales sabiedriskie darbinieki neatkarīgi no politiskās piederības, viņus vienoja kopīgais darbs – gaismas un kultūras nešana tautā. 1926. gadā tautas nama ēku nopirka Latgales kultūras biedrība un sāka domāt par tās kapitālo pārbūvi. Tika pieaicināts Pēterpils arhitekts Pavlovs, kurš dzīvoja Rēzeknē. Pēc viņa projekta 1928. un 1929. gada laikā bijušo Tautas biedrības namu arī pārbūvēja. Celtniecības darbus vadīja inženieris F. Kemps.
Uz atklāšanas svinībām bija atbraucis Valsts prezidents Gustavs Zemgals, Ministru prezidents Hugo Celmiņš, tautas labklājības ministrs Vladislavs Rubuļs, kā arī vairāki Latgales deputāti un redzamākie sabiedriskie darbinieki. Otrā Pasaules kara laikā Latgales Tautas pils tika sagrauta, bet pēc kara ēka tika atjaunota un ar nelielām izmaiņām atguva iepriekšējo izskatu. Šobrīd Latgales Tautas pils tiek saukta par Rēzeknes kultūras namu un ir iestāde, kura rūpējas par dažādu pilsētas svētku rīkošanu, radošās darbības, tradicionālo kultūras norišu, kultūras un mākslas vērtību saglabāšanu un atpūtas iespēju nodrošināšanu.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Autors: Krišjānis Vīburs

Izdevējs: Rīga : Fotobrom

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne

Oriģināla glabātājs, partneris: Māris Locs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.