Aizpute. Aizputes Sv. Jāņa baznīca, [192-]

Vieta: Aizputes pilsēta

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Pilsētas, Luterāņu baznīcu ēkas, Upes, Latvija, Ielas, Aizpute (Aizputes novads, Latvija), Aizputes Sv. Jāņa baznīca, Tebra, upe (Latvija), Liepājas iela (Aizpute, Latvija)

Alternatīvais nosaukums: Aizpute. Baznīca un ceļš uz staciju

Anotācija: Aizputes Sv.Jāņa evanģēliski luteriskā baznīca ir viena no vecākajām Latvijā, dokumentos pirmo reizi minēta 1378. gadā, kad Aizputei piešķirtas pilšētas tiesības. No 1698. gada līdz 1699. gadam baznīca pilnībā pārbūvēta un pašreizējo izskatu tā ieguvusi 1860. gadā. 1730. gadā baznīcai piebūvēja torni, tā augšdaļas stūros astoņskaldņu fiāles, noslēgumā - zema astoņstūra piramidāla smaile. Draudzes telpas austrumu fasādes un sakristejas fasāžu zelmiņus noslēdz neogotiski dzeguļi. 1990. gada 14. jūnijā no baznīcas izzagta altārglezna "Kristus debesbraukšana". Nozagto altārgleznu aizvietoja ar baznīcas īpašumā bijušo un esošo F. Valtera "Krustā sistais" (1864). Baznīcas zvans pēc pārkausēšanas no jauna sāka skanēt pirms 416 gadiem, 1589. Baznīcā ir slavenās vācu firmas "Sauer" 1904.gadā būvētās ērģeles. Aplūkojamas vairākas gleznas - "Kristus Ģetzemanes dārzā"( 1833., J.I. Eginks), pa labi no altāra Kurzemes bīskapa H.Bazedova kapa plāksne (1423.) Kopš 1998. gada baznīca ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis
Uzraksts uz fotogrāfijas nepareizs. Redzama Liepājas iela, kas pēc apmēram 500 metriem turpinās kā Liepājas šoseja. Fotorgrāfijā redzamā dzīvojamā māja ir Liepājas ielā Nr. 5. Līdz ceļam uz Aizputes -Liepājas un Aizputes - Saldus staciju pa šo ielu bija vēl jānosoļo kādi 200 metri un tad jānogriežas pa labi.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija, 8,5 x 13,5 cm

Oriģināla glabātājs, partneris: Māris Locs

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (2)

Ivars Silārs 2011. gada 21. jūlijs, 19:11:19

Norādē uz fotogrāfijas ieviesusies kļūda. Šis nav ceļš uz saciju. Tā ir Liepājas iela, kas pēc apm. 500 m turpināsies kā Liepājas šoseja. Skatāmā dzīvojamā māja ir Liepājas ielā Nr. 5. Līdz ceļam uz Aizputes -Liepājas un Aizputes - Saldus staciju pa šo ielu bija vēl jānosoļo kādi 200 m un tad jānogriežas pa labi. Tā nešaubīgi ir 1920-to gadu fotogrāfija.

Ginta Zalcmane 2011. gada 22. jūlijs, 21:21:49

Paldies par labojumu, ievietoju to aprakstā.

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.