Liepāja. Kolāža, [190-]

Vieta: Liepāja

Priekšmeti: Atklātnes, Latvija, Dīķi, Liepāja (Latvija), Gulbji, Liepājas osta (Latvija), Ostas

Anotācija: Liepājas osta 19. gadsimta beigās – 20. gadsimta sākumā. Osta laikā no 1890. līdz 1897. gadam tika izbūvēta par vienu no labākajām un lielākajām Krievijas impērijas ostām un bija trešā nozīmīgākā osta Baltijā tūlīt aiz Pēterburgas un Rīgas. Kopš 1906. gada uzturēja kuģu satiksmi arī ar Ņujorku, vēlāk arī ar Halifaksu, taču kara dēļ nepaspēja realizēt kuģu satiksmes atklāšanu ar Dienvidameriku. Priekšplānā tilts pār Tirdzniecības kanālu, kas savieno Liepājas ezeru ar jūru, kura krastos redzama ostmalas apbūve - noliktavas ar sarkanu dakstiņu jumtiem. Tiltu, kuram bija Beļģijā izgatavots griešanas mehānisms, atklāja un iesvētīja 1881. gadā. Tas savienoja Vecliepājas Lielo ielu ar Jaunliepājas Brīvības ielu un pastāvēja līdz pat 20. gadsimta 50. gadiem; kopš 1899. gada pa to kursēja elektriskais tramvajs. Kopš 1961. gada tā vietā atrodas jauns tilts. Ostmalas apbūve gāja bojā Otrā pasaules kara laikā. Pašlaik notiek Vecās Ostmalas labiekārtošana un rekonstrukcija
Gulbju dīķa veidošana un arī parka iekārtošana bija toreizējā pilsētas galvas Kārļa Ūliha iecere. Pēc Marka Paula Berči plānojuma 1902. gadā izveidoja Gulbju dīķi. Gulbju dīķis ar saliņu un tempļveida lapeni ietilpst 1902. gadā celtās cara Nikolaja vārdā nosauktās peldu iestādes ansamblī. Uz saliņu Gulbju dīķī varēja nokļūt no abām pusēm pa diviem tiltiņiem, bet uz tās atradies neliels tējas paviljons. Apkārtējo māju iedzīvotāji un vasarnīcu iemītnieki siltajos vasaras vakaros tur pulcējušies, lai padzertu tēju, patērzētu un laiski paklausītos mūzikas skaņās, kas atplūda no Kūrmājas. Ir zināms, ka dīķa gultne izklāta ar apaļiem, ļoti piemērotiem akmeņiem, taču pēc Otrā pasaules kara, iespējams, mainoties gruntsūdeņu līmenim, ūdens līmenis krities arī dīķī.

Objekta tips: Atklātne

Datu nesējs: Papīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 atklātne

Oriģināla glabātājs, partneris: Jānis Zeps

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.