Lielbātas muižas (sanatorijas) vārti, [1925?]

Vieta: Vaiņodes pagasts

Priekšmeti: Fotogrāfijas, Sanatorijas, Latvija, Vārti, Sievietes, Vaiņodes pagasts (Vaiņodes novads, Latvija), Lielbātas muiža (Latvija)

Anotācija: Lielbātas muižas (no 1923. gada sanatorijas) vārti. Lielbātas muižas (vācu: Groß-Bahten) kungu māja atrodas Dienvidkurzemes novada Vaiņodes pagasta Lielbātā. 1905.gada revolūcijas laikā vecā muižas pils nodedzināta. Jauna muižas ēka pēc Rīgas arhitekta Vilhelma Reslera projekta (1907) uzcelta 1912. gadā. Līdz 1920. gada zemes reformai piederēja Ostenzakenu dzimtai. Arhitektūras, kultūras un vēstures piemineklis. Pēc zemes reformas 1923. gadā [Liel]Bātas muiža ar Vecbātas pusmuižu (Alt-Bahten), Bātes Jauno pusmuižu (Neuhof) un Augustes pusmuižu (Augustenhof) pārgāja valsts īpašumā, bijušajā Lielbātas muižas kungu mājā atklāja sanatoriju plaušu tuberkulozes slimnieku ārstēšanai, kuru 1929. gadā nodēvēja par Saulkalnes sanatoriju (sauktu arī par [Liel]Bātes sanatoriju).
Foto no Rīgas Augusta Dombrovska (29.) pamatskolas (Vecmīlgrāvī) skolotājas (darbojusies 1920.-1930. gados) Hildas Ūdres (dz. 1893 Vecgulbenē - ?), kura ap 1923-1924. gadu arī bija šīs sanatorijas paciente. Attēlā redzamas divas pie vārtiem stāvošas, svētdienīgi ģērbtas sievietes. Šīs foto atklātnes rakstītāja ir El. Jurjāne, kura 1925. gadā vēl ārstējas Lielbātes sanatorijā un kuras pagaidu (darba) adrese bija Tautas labklājības ministrija, Rīga, Skolas ielā 28. Attēls sūtīts Hildai Ūdrei uz Rīgu, Vecmīlgrāvi, 5. līn. Nr. 5 kā pastkarte no Liepājas 1925.gada 21. martā.

Objekta tips: Fotogrāfija

Datu nesējs: Fotopapīrs

Atslēgvārdi: Pievienot atslēgvārdu

Apjoma informācija: 1 fotogrāfija

Oriģināla glabātājs, partneris: Vecmīlgrāvja attīstības biedrība

Partnera apzinātājs: Latvijas Nacionālā bibliotēka

Lai norādītu objekta atrašanās vietu, uzklikšķiniet un pārvietojiet sarkano punktu kartē tā, lai tas atrastos objekta atrašanās vietā.

✓ Apstiprināt izvēlēto vietu
Lūdzu pievieno koordinātes šim objektam, ja zini!
Palīdzība:
Lai saglabātu koordināti, palieliniet karti un pārvietojiet sarkano koordinātes norādes ikonu uz atbilstošo vietu!
Koordinātes norādes ikona pārvietojama ar peles labā klikšķa palīdzību.

Komentāri (0)

Jums jāpieslēdzas, lai pievienotu komentāru.